Podręczniki tworzone z pasją do nauki

Książki edukacyjne znanych autorów to niezbędne kompendium wiedzy, które pozwala dzieciom oraz młodzieży wejść w dorosłe życie. Podręczniki szkolne otwierają przed uczniami świat wiedzy, dzięki któremu dowiedzą się więcej o technologii, chemii, ojczystym języku, a także o historii własnego kraju. Warto zaznaczyć, że cały okres nauki dzięki podręcznikom stanie się dla nich przyjemnością i dobrym wspomnieniem.

Historia to coś więcej niż pasja

Od samych narodzin aż po ostatnie minuty życia człowieka tworzymy historię własnego życia. Wielu z nas uwiecznia piękna chwila na fotografiach, niektórzy zapisują wspomnienia w pamiętniku, a jeszcze inni tworzą niezwykłe książki.

Podobnie jest z historią świata, którą dzieci oraz młodzież mogą poznać poprzez czytanie podręcznika do tego przedmiotu. Dzięki relacjom żyjących kiedyś ludzi oraz ich zdjęciom i zapiskom uczniowie dowiedzą się Jakie wydarzenia ukształtowały współcześnie otaczający ich świat. W książce do historii znajdziemy między innymi opisy w starożytnych cywilizacji takich jak Rzym, Grecja czy Egipt, a także chronologicznie ułożone potyczki zbrojeniowe takie jak druga wojna światowa.

Nauka poprzez integrację

Wydawnictwa takie jak Nowa Era lub Operon współpracują z naukowcami, metodykami oraz specjalistami w swoich dziedzinach, którzy badają i szukają najnowszych rozwiązać do lepszego zapamiętywania wiedzy. Warto zaznaczyć, że autorzy dostosowują swoje podręczniki do najnowszej podstawy programowej, tak aby nauka od samego początku była przyjemnością, a nie tylko smutnym obowiązkiem.

Pomoce naukowe w postaci podręczników zachęcają uczniów do burzliwej rozmowy związanej z zagadnieniami tematu lekcji, jednocześnie zacieśniając ich więzi oraz rozwijając krytyczne spojrzenie na świat. Dzięki zawartym w podręcznikach ilustracjom, tekstom źródłowym oraz mapom dzieci kształtują swoją wyobraźnię, a także uczą się pracy z mapą.

Ciekawostką jest, że wydawnictwo Nowa Era cieszy się niesłabnącą popularnością od 1992 roku, a jego Podręczniki do kupienia znajdują się prawie w każdym tornistrze szkolnym.